Голът на Куинтън Байфийлд дава на Кингс победа с 2-1 над Рейнджърс, за да провали завръщането на Джонатан Куик в ЛА
AP News | 2024-01-21 | 08:32:20

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Куинтън Байфийлд вкара зелена светлина в края на втория период, когато Лос Анджелис Кингс победиха Ню Йорк Рейнджърс с 2-1 в събота вечер, разваляйки първия мач на вратаря на Рейнджърс Джонатан Куик срещу отбора, с който той игра в продължение на почти 16 сезона.

Кевин Фиала също вкара за Кингс, които спечелиха само за втори път в 11 мача. Дейвид Ритих спря 22 изстрела.

Куик направи 24 спасявания в първия си мач в Лос Анджелис, след като беше разменен от Кингс на Кълъмбъс Блу Джакетс на 1 март миналия сезон. Куик в крайна сметка приключи с Вегас и взе трети пръстен за Купа Стенли.

Кралете дадоха 2-минутна почит на Quick на своя видеоборд през първия период.

Крис Крейдър вкара за Рейнджърс. Ню Йорк имаше силна игра за последните 1:39 на играта, след като Тревър Мур беше повикан за висок удар, но Кингс го убиха. Това беше 25-ият път от последните 26 положения, в които Кралете не допуснаха гол в силовата игра.

Куик, който навършва 38 години в неделя, подкрепи Кралете за титлите им за Купата през 2012 и '14. Той спечели Conn Smythe Trophy като MVP на плейофите през 2012 г., след като записа три прекъсвания в 20 старта.

Избран в третия кръг от Кралете през 2005 г., той държи рекордите на франчайза за вратари в изиграни мачове (743) и изиграни мачове (57).

Четири минути след като Крейдер изравни , Байфийлд разби мрежата, за да върне Кингс на върха с 2-1. Бекхендът на Джарет Андерсън-Долан премина през лявото рамо на Куик и надолу по гърба му, но не пресече линията. След пробив пред вратата, Байфийлд беше там, за да погребе реско при 18:13 за своя 13-и за сезона.

Фиала скъса суша от шест голове с 34,4 секунди до края на първия период. Мур направи хубав пас близо до гънката към Фиала, който изчака Куик да се ангажира и след това го стреля в почти отворена мрежа, след като Куик се просна на леда.

Крейдер изравни в 14:39 от вторият, когато пренасочи точния пас на Адам Фокс към мрежата и победи Ритич от късата му страна. Това беше не само 21-ият гол за Крейдер този сезон, но и неговият 136-и гол в гостуване с Рейнджърс, четвърти най-голям гол в историята на отбора.

Алексис Лафрениер получи шайба в лицето при удар на Рейнджърс ' Артеми Панарин с 8:48 оставащи в третия период, но се върна по-малко от две минути по-късно.

Рейнджърс: Остават в Южна Калифорния, за да се изправят срещу Анахайм Дъкс в неделя вечер .

Кралете: Приемете Сан Хосе Шаркс в понеделник вечер.